31 Mart seçimleri sebep oldu… Futbol futbol olalı böyle siyasallaşmadı

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 3-2 sarı-lacivertli ekibin galibiyetiyle sonuçlanan Trendyol Süper Lig karşılaşmasının ardından bordo-mavili taraftarların sahaya girmesiyle patlak veren olaylara karışan futbolcuların akıbeti hâlâ belirsiz.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) yapılan disiplin sevklerini duyurdu. Söz konusu karşılaşmada çıkan olaylarla ilgili sevkler açıklanmadı.

Mehmet Büyükekşi’nin başkanlığını yaptığı Türkiye Futbol Federasyonunun üzerinden 11 gün geçmesine rağmen sevklerin açıklanmamasının tek nedeni 31 Mart Yerel Seçimleri…

TFF seçim öncesi AKP’yi zor durumda bırakmamak adına ne Fenerbahçe tarafına ne de Trabzonspor tarafına verilmesi beklenen cezalarla ilgili bir açıklama yaptı.

Herkes Büyükekşi federasyonunun alacağı kararı beklerken, futbolseverler “11 günde görüntüler izlenmedi mi?” sorusunu sormadan edemiyor.

“Görüntüler inceniyor” denirken 11 günde hangi görüntüler inceleniyor sorusunu sormadan edemiyor.

KİMLER VE HANGİ KULÜPLER PFDK’YA SEVK EDİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF’den yapılan açıklamada, Koç, Özbek ve Doğan’ın beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle tedbirsiz olarak disipline gönderildiği belirtildi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un, kulüp başkanlarının açıklamalarının resmi sosyal medya hesaplarından yayımlanması suretiyle “sportmenliğe aykırı hareket” sebebiyle PFDK’ye sevk edildiği aktarıldı. Galatasaray’ın ise sosyal medya hesabından yapılan paylaşımdaki sportmenliğe aykırı hareket ile çirkin ve kötü tezahürat gerekçeleriyle disipline gönderildiği bildirildi.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Metin Korkmaz’ın talimatlara aykırı hareketi, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel’in de sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDK’ye sevk edildiği aktarıldı.

Galatasaray Futbol Direktör Yardımcısı Ayhan Akman ve sarı-kırmızılı takımın kalecisi Günay Güvenç ile Kasımpaşa CEO’su Serkan Reçber’in de “hakaret” nedeniyle tedbirli olarak disipline gönderildiği ifade edildi.

Kasımpaşa ve VavaCars Fatih Karagümrük’ün de çeşitli sebeplerle PFDK’ye sevk edildiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x