Bu 7 besinin suyunu ASLA atmayın…

1. Konserve fasulye, bezelye, nohut; İçlerinde yumurta beyazının yerini rahatlıkla alabilecek meyve suyu var. Veganlar bu sıvıya aquafaba adı verildiğini biliyor ve birçok tarifte yumurtanın yerini alarak onu bağlayıcı bir madde olarak kullanıyor. Bu besinlerin suyu da yumurta akına alerjisi olan kişiler için uygundur.

2. Turşu salamurası; Atmayın çünkü onu salatalara, balıklara, tofu peynirine veya başka herhangi bir şeye tat vermek için kullanabilirsiniz. Tuz ve sirkenin harika bir alternatifidir.

3. Zeytin ve kurutulmuş domates turşusu; Ev yapımı ekşi mayalı ekmeğin yanına mükemmel bir katkıdır. Salataları, yemekleri tatlandırmak için kullanabilirsiniz.

4. Mısırın suyu; Ayrıca çok fazla bitkisel protein içerdiğinden lavabo giderine gitmemelidir. Çiçekleri beslemek için onunla sulayın. Mısır suyu sebzelerde sıvı gübre olarak rahatlıkla kullanılabilir.

5. Tatlı patates suyu; Nişasta açısından zengindir ve kurabiye, ekmek, pizza veya diğer hamurlara mükemmel bir katkı sağlar. Yoğunlaştırır ve daha da lezzetli hale getirir.

6. Haşlanmış sebzelerden elde edilen su; Neredeyse her zaman onu atıyoruz ve atmamalıyız. Biraz baharat eklersek harika bir çorba sosuna dönüştüreceğiz.

7. Makarna suyu; Nişasta açısından zengin olduğu için bahçedeki bitkileri beslemek için de kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x