Devlet Çoksesli Çocuk Korosu’ndan 23 Nisan konseri

Devlet Çoksesli Çocuk Korosu, 23 Nisan saat 18.00’de CSO Ada Ankara Ziraat Bankası Ana Salon’da, 150 çocuk korist ile 23 Nisan Konseri gerçekleştirilecek. Konseri, Devlet Çoksesli Korosu Şefi Burak Onur Erdem ile Devlet Çoksesli Çocuk Korosu Şefi Mine Özalp yönetecek. 2 binden fazla seyirci katılımının beklendiği konserde, koro sanatçılarından Elifcan Küçük ve aynı zamanda çocuk korosu şef yardımcılığı görevini üstlenen Oğulcan Gökalp, solist olarak yer alacak.

‘HER ÇOCUK BİZİM İÇİN POTANSİYEL BİR SANATÇI’

Devlet Çoksesli Korosu Şefi Burak Onur Erdem, her 23 Nisan’ı büyük bir özenle kutladıklarını belirterek, “Çocuklarımız bizim için çok önemli. Konserin içeriğinde çocuk şarkılarımız var ama aynı zamanda büyüklerimiz için de şarkılarımız var. Türkiye’yi anlatan şarkılarımız var. ‘Birlikte Söyle’ formatımızla birlikte seyircilerimizle birlikte şarkı söylüyoruz. Konsere gelen dinleyiciler o gün çıktıklarında ‘Ben de bir koroda şarkı söyledim’ diyecekler. Herkesi bekliyoruz” dedi.

Hemen her çocuğun müzik kulağının olduğunu sadece bunun için belirli bir eğitimden geçilmesi gerektiğini ifade eden Erdem, “Çocuklarımızın hepsi yetenekli ve hepsinin de ayrı yetenekleri var. Koronun da özelliği budur. Her sesin rengi ayrıdır. Koro zaten bu çeşitlilikle oluşur. Çocuklarımızın hepsi o kadar yetenekli ki şu anda çocuk koromuzun konserinde iki solistimiz var. Oğulcan Gökalp ve Elifcan Küçük. Bu arkadaşlarımız Devlet Çoksesli Koromuzun sanatçıları ve çocuk korosu altyapısından gelen sanatçılar. Yani çocukluktan bu yana bu işin içerisinde olan ve daha sonra bunu meslek olarak seçip bu yolda yürüyen arkadaşlarımız. Bu anlamda her çocuk bizim için potansiyel bir sanatçı” diye konuştu.

’20’YE YAKIN ÇOCUK ŞARKISI YER ALACAK’

Devlet Çoksesli Çocuk Korosu Şefi Mine Özalp ise 23 Nisan’da yapılacak konserde 20’ye yakın çocuk şarkısının yer alacağını belirtti. Özalp, koroda yer alan çocukların büyük bir hevesle eğitimlere geldiklerini söyleyerek, “Velilerin ya da öğretmenlerin yönlendirmesiyle çocuklarımız büyük bir hevesle eğitimlere katılıyor. 2021 yılında, pandemi dönemindeki sınav ilanımıza 750 başvuru oldu. Bunların içerisinde 300 tane öğrenci seçebildik. Mümkün olduğu kadar onları ayrıştırmadan bir arada tutmaya çalışıyoruz. Şu anda 300 tane çocuğumuz olduğu için yeni bir sınav açmadık. İleriki yıllarda açmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x